Centar za jadransku onomastiku i etnolingvistiku
Prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević sudjelovala je na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji - 12. prosinca 2019.

Prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević na poziv organizatora sudjelovala je na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji Language Technologies for All (LT4All): Enabling Linguistic Diversity and Multilingualism Worldwide održanoj u sjedištu UNESCA u Parizu od 4. po 6. prosinca 2019. te održala izlaganje pod naslovom “Political implications of language policies in the Southeast Europe region: measures taken and future prospects”

Prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević održala izlaganje - 20. studenog 2019.

Prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević sudjelovala je na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji na Sveučilištu u Tübingenu u Njemačkoj te održala izlaganje pod naslovom “What Does it Mean to be an Islander in Croatia?”

Izborni kolegiji Centra u akad. god. 2019./2020. - 16. lipnja 2019.

U akademskoj godini 2019./2020. Centar za jadransku onomastiku i etnolingvistiku nudi svim studentima Sveučilišta u Zadru sljedeće izborne kolegije:
Zimski semestar
Prof. dr. sc. Nikola Vuletić: Manjinski i ugroženi jezici u jadranskoj regiji (5 ECTS)
Doc. dr. sc. Ante Jurić: Uvod u hrvatsko imenoslovlje (5 ECTS)

Ljetni semestar
Prof. dr. sc. Nikola Vuletić: Jezična povijest Dalmacije (5 ECTS)
Doc. dr. sc. Ante Jurić: Istočnojadranska toponimija (3 ECTS)

Prof. dr. sc. Nikola Vuletić: Tradicionalno pomorsko nazivlje na hrvatskom Jadranu (3 ECTS)

Prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević / Doc. dr. sc. Nataša Šprljan.: Making of a Name* (5 ECTS)

*Predmet se nudi Erasmus studentima na razini Sveučilišta.

Nastupno predavanje - dr. sc. Nataša Šprljan - 17. svibnja 2019.

Sveučilište u Zadru

pri Centru za jadransku onomastiku i etnolingvistiku,

dvorana 125 na Novom kampusu,

u utorak 28. svibnja 2019. s početkom u 12 sati

Dr. sc. NATAŠA ŠPRLJAN

u postupku izbora u znanstveno-nastavno zvanje docenta

održat će nastupno predavanje pod naslovom:

USPOREDBA TOPONIMA METAFORIČKOGA POSTANJA U KORNATSKOJ I JUŽNOVELEBITSKOJ TOPONIMIJI

pred Stručnim povjerenstvom u sastavu:

izv. prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević

doc. dr. sc. Ante Jurić

izv. prof. dr. sc. Lucija Šimičić

Rektorica:

U Zadru, 17. svibnja 2019.                                   prof. dr. sc. Dijana Vican

Međunarodno znanstveno savjetovanje - 25. rujna 2017.
Raspored ispita u ljetnom ispitnom roku akad. god. 2014./2015. - 9. lipnja 2015.

Ažurirano: 29. 5. 2015.

Istočnojadranska toponimija

2.

1 DS

*Svi ispiti prof. Vuletića će se održati u knjižnici Odsjeka za iberoromanske studije.

VIII. Skokovi etimološko-onomastički susreti - 15. listopada 2014.

Na Sveučilištu u Zadru od 23. do 25. listopada 2014. održavaju se VIII. Skokovi etimološko-onomastički susreti. Program skupa.